Превод на страницата:  
Република България
Община Струмяни
Официален интернет сайт
                   

Новини

27.10.2014
ГРАН-ПРИ НА МЕЖДУНАРОДНИЯ ФОЛКЛОРЕН ФЕСТИВАЛ „МАЛЕШЕВО ПЕЕ И ТАНЦУВА” ЖУРИТО ПРИСЪДИ НА НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ „МИНЬОР – 2006”- ГРАД БОБОВ ДОЛ ЗА ЦЯЛОСТНО ПРЕДСТАВЯНЕ

П Р О Т О К О Л

Днес, 26 октомври 2014 г., жури в състав:
Председател: Проф. Костадин Динчев, д-р на филологическите науки, почетен академик на Украинската академия на науките


Членове:
1. Кирил Бельов, хореограф, арт-мениджър
2. Румяна Хаджиева, гл. уредник в отдел „Етнография“ в РИМ-Благоевград
3. Кирил Апостолов, хореограф на ансамбъл „Пирин“ Благоевград
4. Валери Димчев, композитор и музикант

Класира участниците в конкурсната програма на Единадесетия международен фолклорен фестивал ”Малешево пее и танцува” Микрево 2014, както следва:


НАГРАДИ ЗА МУЗИКАЛНО ИЗПЪЛНЕНИЕ:


I. ТРАДИЦИОНЕН ФОЛКЛОР


Награда за вокално изпълнение - ДО 18 ГОДИНИ

2. Дует Огнян Стоилков и Марио Тодорски Благоевград
1. Детска певческа група "Пирински фантазии"към НЧ"Просвета-1908" с.Баня


Награда за вокално изпълнение - НАД 18 ГОДИНИ

3. Фолклорна певческа група при НЧ "Искра1872" с. Попинци
3. ЖФГ "Менка Гирова" към читалище "Светлина - 1909", с.Белчин
2. ФГ към НЧ "Яне Сандански-1946", с.Генерал Тодоров
1. ЖПГ към НЧ "Никола Вапцаров-1950" с.Яково


II. ОБРАБОТЕН ФОЛКЛОР


Награда за вокално изпълнение - ДО 18 ГОДИНИ

2. Елина Терзиева и Лусиана Губерова - дует към НЧ "Просвета-1908" с.Баня
1. Вокален Квартет "Черно и бяло" към НЧ "Борба-1896" гр.Кнежа


Награда за вокално изпълнение - НАД 18 ГОДИНИ

3. Фолклорен ансамбъл "Дунав" към НЧ "Пробуда-1927" с.Сомовит
2. ФА"Яне Сандански"-Пехчево, Македония
1. ФФ" Македонка" гр. Несебър


Награди за индивидуално вокално изпълнение - ДО 18 ГОДИНИ

3. Ники Моллов инд.изпълнител към НЧ "Просвета-1938" с.Кочан
2. Анна Бисет към НЧ "Напредък-1985", с.Дряновец
1. Евелин Василевa от школата по народно пеене към НЧ "Просвета-1903" гр.Бобов дол


Награди за индивидуално вокално изпълнение- НАД 18 ГОДИНИ

3. Райна Христова инд.изпълнител към НЧ "Пейо Яворов-1978" гр.Дупница
2. Зорка Руйкова инд.изпълнител към НЧ "Будител" с.Струмяни
1. Иванка Николова инд.изпълнител към НЧ "Методи Андонов" с.Калище


Награда за инструментално изпълнение - ДО 18 ГОДИНИ

1. Ивайло Мирославов Какаров - музикант към ФА "Иглика" при НЧ "Никола Йонков Вапцаров-1927" с.Бъта


Награда за инструментално изпълнение - НАД 18 ГОДИНИ

3. Зурнаджийска група КУД "Гоце Делчев" с.Делчево Р.Македония
2. Оркестър от народни инструменти към ансамбъл "Иглика" при НЧ "Никола Йонков Вапцаров-1927" с.Бъта
1. Станчо Станев към НЧ "Напредък-1985" с.Дряновец


НАГРАДИ ЗА ТАНЦОВО ИЗПЪЛНЕНИЕ

НАГРАДИ ЗА ТАНЦОВО ИЗПЪЛНЕНИЕ - ТАНЦОВИ СЪСТАВИ ДО 18 ГОДИНИ

3. КУД "Стублине", Стублине, Сърбия
3. ДТГ с.Дедино, Македония
2. Ансамбъл "Гайтан" към фондация "Гайтан", с.Първомай
2. Детско юношески танцов ансамбъл при ОДК гр.Кюстендил
1.Ансамбъл "Нуфарул", гр. Кахул, Молдова


НАГРАДИ ЗА ТАНЦОВО ИЗПЪЛНЕНИЕ - ТАНЦОВИ СЪСТАВИ НАД 18 ГОДИНИ

3. ТФС Тангра при НЧ "Искра1872" с. Попинци

2. Танцов състав "Райска Бистрица" ,към "Райска Бистрица" ЕООД, с.Бистрица
1. Танцов състав "Зора" и "Фолк фитнес", гр.Дупница


НАГРАДИ ЗА ТАНЦОВО ИЗПЪЛНЕНИЕ – АНСАМБЛИ - ТРАДИЦИОНЕН ФОЛКЛОР

3.Ансамбъл за автентичен тракийски фолклор към НЧ "Родопски фар-1938" гр.Кърджали
3. КУД Йованка Мичич, ЯГОДИНА, СЪРБИЯ
2. Ансамбъл "Змейчани", с.Змеица
1.Ансамбъл за изворен фолклор "Копанци", към НЧ "Искра-1893" с.Паламарца


НАГРАДИ ЗА ТАНЦОВО ИЗПЪЛНЕНИЕ – АНСАМБЛИ - ОБРАБОТЕН ФОЛКЛОР

3. КУД Копаоник, Брус, Сърбия
2. АНПТ "Малешевци" към НЧ "Бр.Миладинови-1936" с.Микрево
1. Ансамбъл "Разложки мераци" към Община Разлог, гр.Разлог


Наградата на кмета на община Струмяни :
Танцов състав гр. Геве, Сакария, Турция


СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ:

1. РАЙНА ГЮРОВА "Пирински гласове" при НЧ "Христо Ботев-1929" с.Брежани - БАЕНЕ
2. Народно читалище "Пробуда" Детски танцов ансамбъл" Абракс" с.Джерман
3. ТФ "Нова генерация" към сдружение "Вдъхновение" гр.Кюстендил
4. Женска група за автентичен фолклор към НЧ "Народни будители-1926", с. Сапарево
5. Танцов състав, НЧ "Развитие-1897" с.Дебич
6. КУД "Бракя Минкови" с.Куклиш, с.Куклиш, Македония
7. Колективна награда община Тунджа
8. ТФФ "Играорци" към НЧ "Христо Ботев-1934" гр.Божурище
9. Анастасия Левченко, гр. Кахул, Молдова


НАЙ-МАЛЪК УЧАСТНИК ВЪВ ФЕСТИВАЛА:

Доника Гадженакова - 3 години от ансамбъл "Змейчани", с . Змеица


ГРАМОТА ЗА СЪХРАНЕНИЕ НА ТРАДИЦИОННО ОБЛЕКЛО:

ЖПГ за автентичен фолклор към НЧ "Просвета-1928", с.Пирин


НАГРАДАТА НА РАДИО БЛАГОЕВГРАД:
Соня Емилова Ковачка за изпълнението на песента „По сокаци шетав мамо”


Голямата награда „Малешево пее и танцува“ – Микрево 2014


Всички участници от НЧ "МИНЬОР - 2006" гр. Бобов дол


Подписи:


ПРЕДСЕДАТЕЛ:..................................
Проф. Костадин Динчев


ЧЛЕНОВЕ:
1………………………
/Кирил Бельов/

2……………………….
/Румяна Хаджиева/

3……………………….
/Кирил Апостолов/

4………………………
/Валери Димчев/

 

Търсене

 
Какво смятате за новата визия на уеб портала?
Харесва ми
По-скоро да
По-скоро не
Не ми харесва