Превод на страницата:  
Република България
Община Струмяни
Официален интернет сайт
                   

Новини

21.10.2013
Наградите на Международния фолклорен фестивал "Малешево пее и танцува" - Микрево 2013

Журито на Международния фолклорен фестивал "Малешево пее и танцува" Микрево 2013 в състав:

Председател: Проф. Костадин Динчев, д-р на филологическите науки, почетен академик на Украинската академия на висшите училища и членове:

1.         Проф.д-р на изкуствознанието Йордан Гошев,декан на факултета по изкуствата

2.         Проф.д-р на изкуствознанието  Илия Манолов

3.         Гл.ас. д-р Камелия Грънчарова, етнограф

4.         Проф. Петър Петров – хореограф

5.         Кирил Бельов, хореограф, арт-мениджър

6.         Руска Стоименова, доайен солист на ансамбъл Пирин

7.         Иванка Лалева, журналист на в. Труд,        

8.         Зенил Стручни, хореограф от Р.Македония

9.         Любица Велкова – студентка по етнография Р. Македония

Присъдиха следните награди:


НАГРАДИ ЗА ПЕСЕННО ТВОРЧЕСТВО:

Награда за вокално изпълнение – традиционен фолклор - ДО 18 ГОДИНИ

1. Павлета Димитрова-Национална хуманитарна гимназия "Свети, Свети Кирил и Методий" град Благоевград

2. Юношеска група гр.Банско  

3. Виктория Добрева гр.Сапарева Баня

 

Награда за вокално изпълнение - традиционен фолклор- НАД 18 ГОДИНИ

1. ЖПГ Никудин, с. Никудин

2. ЖПГ с. Лебница

3. ЖПГ с. Игралище

 

Награда за вокално изпълнение  - обработен фолклор -ДО 18 ГОДИНИ

1. Беатрис Велинова към Народно читалище "Пауталия 2008" град Кюстендил

2. Марио Тодорски - Национална хуманитарна гимназия "Свети, Свети Кирил и Методий" град Благоевград

3. Фолклорна формация "Пеещи пендарчета" град Петрич

 

Награда за вокално изпълнение  - обработен фолклор  - НАД 18 ГОДИНИ

1.Камерна мъжка фолклорна група "Змейчени", село Змеица, община Доспат, област Смолян

2. Женски народен хор "София" към Народно читалище "Бъднина 1982" град София

3. Фолклорна група "Старите мераци" квартал Струмско, град Благоевград

 

Награди за индивидуални изпълненияДО 18ГОДИНИ

1. Ивелина Андреева село Глогово, община Тетевен

2. Димана Тодорова Мирчева към Национално музикално училище "Любомир Пипков" град София

3. Моника Христова към Народно читалище "Зора 2001" село Мламолово, община Бобов дол, област Кюстендил

 

Награди за индивидуални изпълненияНАД 18ГОДИНИ

1.Диана Градевска Народно читалище "Пейо Кр. Яворов - 1978" град Дупница

2. Милена Драганова от Югозападен университет "Неофит Рилски" град Благоевград

3. Павлина Теова  град Благоевград

 

Награди  за инструментални изпълнения – ДО 18 ГОДИНИ

1. Камерна инструментална група към Основно училище "Георги Бенковски" село Черни Вит, община Тетевен

2. Зурнаджийска група към  читалище "15-ти септември1903" град Разлог

 

 

Награди  за инструментални изпълнения – НАД 18 ГОДИНИ

1. Емилиян Красимиров Тодинов  - гайда - град София

2. Фолклорна формация "Алтън Тетевен" към Народно читалище "Съгласие 1869", град Тетевен

3. Недко Косов, гр. Симитли

 

НАГРАДИ ЗА ТАНЦОВО ИЗКУСТВО

 

НАГРАДИ ЗА ТАНЦОВО ИЗКУСТВО - ТАНЦОВИ СЪСТАВИ – ДО 18 ГОДИНИ

1. Народен танцов ансамбъл "Виктория" град Феодосия, район Крим, Република Украйна

2. Детско-юношески танцов ансамбъл "Кюстендилче" към Обединен детски комплекс град Кюстендил

3. Фолклорен ансамбъл "Ацо Караманов" град Радовиш, Република Македония

 

НАГРАДИ ЗА ТАНЦОВО ИЗКУСТВО - ТАНЦОВИ СЪСТАВИ НАД 18 ГОДИНИ

1. Танцов състав "Станимака" към Военен клуб Асеновград, град Асеновград

2.  Танцов състав за изворен фолклор „Ломски ритми“ към Народно читалище "23-ти септември - 1960 г." град Лом

3. Клуб за народни танци към Народно читалище "Пауталия 2008" град Кюстендил

 

НАГРАДИ ЗА ТАНЦОВО ИЗКУСТВО - АНСАМБЛИ - ТРАДИЦИОНЕН ФОЛКЛОР

1. Добърски баби към читалище "Просвета 1927" село Добърско, община Разлог

2. Самодеен състав за изворен фолклор към Народното читалище "Искра 1921" село Синьо бърдо, община Роман

3. Женска група за автентичен фолклор село Белчин, община Самоков

 

 

НАГРАДИ ЗА ТАНЦОВО ИЗКУСТВО – АНСАМБЛИ - ОБРАБОТЕН ФОЛКЛОР

1. Ансамбъл "Младост" към Народно читалище "Пробуда - 1912" град Лозница, област Разград

2. Фолклорен ансамбъл "Хамерник" гр. Краков Република Полша

3.Фолклорен ансамбъл Славейче, с.Урсоя и танцов ансамбъл Ювента, гр.Кахул , Р Молдова

 

СПЕЦИАЛНАТА НАГРАДА НА КМЕТА НА ОБЩИНА СТРУМЯНИ  БЪЛГАРСКА РОЗА СЕ ПРИСЪЖДА НА ПРОФЕСИОНАЛНИЯ ФОЛКЛОРЕН ТАНЦОВ АНСАМБЪЛ ОТ ОБЩИНА НИЛЬФЕР, РЕПУБЛИКА ТУРЦИЯ

 

 

 

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ – ПЛАКЕТИ НА ОБЩИНА СТРУМЯНИ

 

1.Културно уметничко дружество "Копаоник- Брус", Сърбия

2.Културно уметничко дружество Димитър Беровски, гр. Берово

3.Детска танцова школа към Ансамбъл "Гайтан" село Първомай, община Петрич

4. ЖПГ с.Брежани

5.Танцов състав "Кочеринки" към Народно читалище "Пробуда -1919" град Кочериново

6. Женска фолклорна група"Здраве" град Сандански

7. Женска певческа група за автентичен фолклор към клуб на пенсионера село Бачево, община Разлог

8. Славчо Петрунов към Народно читалище "Миньор - 2006" гр.Бобов дол

9. Група за автентичен фолклор "Калещенски баби", село Калище, община Ковачевци

10. Танцов ансамбъл "Пауталия" към Народно читалище "Пауталия 2008" град Кюстендил

 

Специални награди за блестящо изпълнение на деца до 12г.

 

·        Танцов състав "Еньовче" към Народно читалище "Отец Паисий 1929", град Шумен за танца „Червената шапчица“

·        Маргаритка Бойчева - 7 години от Шишмановска фолклорна група към Народно читалище "Младост - 2003" град Самоков.

 

ОТЛИЧИЯ:

1.    Наградата на Радио Благоевград

Елена Илиева, гр.Благоевград

 

2.    Грамота за съхранение на традиционно облекло

Женска певческа група към читалище "Свобода 1923" с.Мала църква, община Самоков

 

 

Голямата награда „Малешево пее и танцува"- Микрево 2013:

Танцов ансамбъл "Малешевци" към Народно читалище "Братя Миладинови-1936" село Микрево, община Струмяни и Фолклорен танцов ансамбъл «Веселие» град Симитли с ръководител Любомир Марянски.

 

Търсене

 
Какво смятате за новата визия на уеб портала?
Харесва ми
По-скоро да
По-скоро не
Не ми харесва